تکلیف روز برفی ۳۰ دی ماه

❄️والدین گرامی و دانش آموزان عزیز

بارش برف زیبای زمستانی را تبریک می گوییم.❄
❄در سرمای زمستانی، کانون خانواده و دلتان گرم❄ تعطیلی تان پر از شادی و لذت❄

در ابتدا توجه شما عزیزان را به اطلاعیه گروه زبان و خط جلب میکنیم:

گروه زبان:

 از کلیه ی دانش اموزان پایه ی اول تا ششم ارزیابی نیمه ی اول درس زبان در روزهای سه شنبه (پایه های چهارم،پنجم و ششم) و چهارشنبه (پایه های اول،دوم و سوم) به عمل خواهد امد .از اولیای عزیز تقاضا میشود برنامه ریزی لازم جهت تکرار و تمرین دروس تدریس شده در ترم اول را داشته باشند .
با سپاس گروه زبان

خط:

روز سه شنبه اول بهمن ماه آزمون خوشنویسی از کلاسهای پنجم ،چهارم ، ۱۳۲ ،۱۲۱ گرفته میشود.
با سپاس سرکرده

تکالیف:

پایه اول:

پسران عزیزم امیدوارم روزهای برفی خوش گذشته باشه ولی عزیزانم برای اینکه درسها فراموش نشه این متن را باصدای زیبایت بخوان ویک دیکته بنویس وجمعها را در زیر املا پاسخ بده 
کبوتر با اردک در کنار کندو بودند. 
بابا برای کریم یک موشک بایک باد بادک می سازد
مادر کباب را با نمک باکره دوست دارد. 
این نمکدان باریک نیست. 
مادر  امین درآش رشته کشک باسبزی می ریزد. 
۳+۳
۲+۰
۱+۴
۴+۲
۱+۳

پایه دوم:

پسرم از درس از همه مهربان تر تا صفحه ۵۵ را با دقت بخوان سپس یک کلمه سخت و مهم آن را پیدا کن حالا با آخر کلمه دو کلمه جدید پیدا کن و آن ها را به صورت خوشه ای بنویس و این کار را تا جایی که امکان دارد ادامه بده هرجا کلمه جدید پیدا نکردی همان جا خوشه کلمات را تمام کن ویک کلمه جدید بنویس.
ریاضی :عزیزم فرض کن پدرت به شما ۴ سکه ۱۰۰ ریالی و ۵ سکه ۱۰ ریالی و ۱ سکه ۵ ریالی بدهد و مادرت هم به شما ۲سکه ۱۰۰ ریالی و ۶ سکه ۵۰ ریالی و ۱ سکه ۱ریالی بدهد ارزش سکه هایی که مادر و پدر به شما داده شده است را بنویس و آن ها را در جدول ارزش مکانی قرار بده و بعد ازینکه نوشتی چه کسی بیشتر به شما پول داده است آن هارا با حذف رقم یکان تقریب بزن.

پایه سوم:

۱.اقای هاشمی یک پدر ۴۲ ساله و کارمند است و او دو دختر و چهار پسر دارد کوچکترین فرزند این خانواده شش سال دارد . اقای هاشمی درشمال کشور زندگی میکند.  او در حیاط منزلش هفت و مرغ و دو خروس نگه داری میکی کند هر مرغ هر روز یک تخم می گذارد . اقای هاشمی طبق معمول هر روز صبح با اتوبوس به محل کار خود می رود و امروز وقتی سوار اتوبوس شد بعد از مسافت یک کیلومتر و دویست و هشتادشش متر اتوبوس خراب شد و بیست و چهار مسافر پیاده شده از اتوبوس سوار تاکسی شدند تا محل کار خود بروند .
پسر گلم حالا به سوالات زیر پاسخ بده:
۱. تعداد پسرها چندبرابر تعداددختر های اقای هاشمی است؟
۲. تعداد پاهای مرغ و خروس چندتا است؟ 
۳. دریک هفته چند تخم مرغ ، مرغ ها می گذارند؟ 
۴. حداقل چند تاکسی لازمه تا مسافر ها برسر کار خود بروند؟ 
۵. سن پدر چندبرابر سن فرزندش است؟ 
۶. اتوبوس بعد از چند متر خراب شده است؟ 
۷. کار اقای هاشمی خدمتی یا تولیدی است؟ 
فارسی: 
۱. فعل های متن بالا را پیدا کن و بنویس 
علوم: 
۲. بچه ها راستی شما بخاطر بارش برف و سرما تعطیل شدید درباره ی این موضوع تحقیق کن و مطلب بنویس و نقاشی کن .اب باران و برف به کجا می رود.

پایه چهارم:

پسرای من  سلام با آرزوی سلامتی، بازهم تعطیلی، اما این بار بارش برف سفید که پاکی وطراوت را به همراه دارد.⛄☃☃
تکالیفی براتون در نظر گرفتیم لطفا با انجام تکالیف هم ازش لذت ببرید وهم با دقت انجام بدید. ممنون از همه بچه های عزیزم
پسرم طول وعرض میز تحریرت را یکبار با طول پاک کن ویک بار با خط کش، اندازه گیری کن. الف : محیط میزت را با هر دو وسیله به دست بیار. ب: تفاوت اندازه گیری ها را هم به دست بیار.

درضمن زاویه های اتاقت را هم بنویس که از چه نوع زاویه ای هستند.

از اشیا و وسایل خود چه استفاده هایی می توانی بکنی؟
به گونه ای کاربرد های رایج ان متفاوت باشد.

آهن ربای الکتریکی بساز.
داستانی در مورد حیوان خانگی بنویس.
یک کشتی یا یک  زیر دریایی با ماکارونی بساز. به بهترین وسیله ای که ساختین امتیاز داده می شود.

آرزوی یک کتاب خاک گرفته در قفسه کتابخانه را بنویس.

شمارش درختان یک طرف خیابان درمسیر مدرسه و به خاطر سپردن آن.

پایه پنجم:

پسرم، به قسمت ریاضی پیک ادینه ۱تا ۱۶  مراجعه کن سوال هارا مرور کن واز هر پیک یک سوال را دوباره در دفترت حل کن . چقدر خوبه سوال هایی را که اون موقع برات سخت بود و درست حل نکرده بودی را انتخاب کنی.

پایه ششم:

سلام پسرای پرتلاش ششم می دونم که با یک برنامه ریزی دقیق از تعطیلات استفاده میکنید تا خودتان را برای ارزیابی روز چهارشنبه آماده کنید منم سر قولم هستم که اگر تمرینات و سوالاتی را که تمرین کردید با یک گزارش خوب و مناسب به کلاس بیاورید در ارزیابی اثر بدهم.
چند پیشنهاد برای مطالعه درس ریاضی✍
اول از همه سراغ کلر بوک ها بروید و مطالعه کنید و سوالاتی که نااشناتر به نظر میرسند را روی کاغذ جدا بنویسید و دوباره حل کنید و جوابش را از روی خود جزوه چک کنید سپس سراغ کتاب درسی بروید و تمرینات آخر هر قسمت از کتاب را دوباره حل کنید. قسمت های های لایت شده کتاب و قسمتهایی که مهم زده اید را جدی تر بگیرید بعد از استراحتی کوتاه نوبت  دفترتان است این بار بهتر است از انتهای دفترتان شروع کنید. فقط نگاه نیاندازید روی برگه جدا سوالات را خلاصه بنویسید و حل کنید.اگر اشتباه بود پاک کنید دو باره حل کنید.انقدر این کار را تکرار کنید تا کاملا با سرعت مناسب و مرتب بتوانید آن را حل کنید.
حالا وقت ان است که به سراغ  پلی کپی های ادینه چک شده در کلاس بروید. از هر فصل چند سوال روی کاغذ بنویسید و خود را ارزیابی کنید. سپس نتیجه ارزیابی را میتوانید به کمک نمونه های حل شده بررسی کنید .اگر اشکالی باقی ماند به کلاس بیاورید. تا باهم بررسی کنیم.
موفق و شاد بمانید.